חברה מתכננת

ניהול תכנון וחברה מתכננת

ניהול התכנון יכול להתבטא ב-2 אפשרויות: חברה מתכננת וניהול הפרויקט תחת מזמין – ניהול התכנון. משרדנו יודע לתת מעטפת עבור 2 האפשרויות ומתמחה בכך שנים רבות.

תכנון

השלב החשוב ביותר בכל פרויקט הוא התכנון שלו. תכנון נכון של הפרויקט עשויה להשפיע במידה ניכרת על מידת ההצלחה של הפרויקט, עמידה ביעדי הפרויקט, שביעות רצון הלקוח, עמידה בלוחות הזמנים של הפרויקט, באיכות הביצוע ועוד. שלב זה מתחיל כבר בשלב ייזום הפרויקט והוא מהווה שלב בסיסי והכרחי להצלחתו.

ניהול תכנון כחברה מתכננת

במסגרת ניהול תכנון כחברה מתכננת, ניהול הפרויקט מעסיק את צוות היועצים שלו לתכנון הפרויקט. היתרון בחברה מתכננת הוא שמזמין העבודה יכול לסמוך על ניהול הפרויקט שירכיב צוות מצליח שעובד איתו ויודע להביא את התכנון למצב אידיאלי ובזמן קצר. בנוסף, ניהול הפרויקט דואג לנושאי אדמיניסטרציה מול היועצים.

ניהול תכנון במסגרת ניהול פרויקט

ניהול הפרויקט ינהל את צוות היועצים משלב בקשות להצעות מחיר, הכולל הגדרת תכולות עבודה ומחירים סגירת חוזים, ועד לקבלת היתרים והוצאת מכרז לקבלנים. בדרך כלל, ניהול הפרויקט ימשיך לניהול הביצוע, דבר הנותן יתרון לחברת הניהול שמכירה את התכנון ובכך מקדמת את הפרויקט ובמיוחד בנקודות התורפה.

תכנון הפרויקט והשפעתו על מהלך הפרויקט:

כמו לפני כל פרויקט שמשולבים פה שלבי עבודה שונים, חומרי גלם שונים והצורך בתכנון קפדני ראשוני גם בתחום הבניה ישנה חשיבות לתכנון הפרויקט ובלעדיו אין למעשה "ספר הוראות" ללכת לפיו. אין תכנון, אין מטרות, אין יעדים, אין תכנון כמותי, סדר עבודה ועוד. ניהול התכנון הוא למעשה ניהול של כל פעולות הבניה הנדרשות בפרויקט, לפי הסדר הנכון שלהן, הכול במסגרת הזמן והתקציב שהוגדר מראש לטובת הפרויקט וכל שלב ושלב במהלכו. 

מי יכול להיות מנהל התכנון של הפרויקט?

מנהל התכנון של הפרויקט צריך להיות איש מקצוע מנוסה בעל ידע עשיר בתחום ההנדסי וניסיון רב בתחום התכנון והניהול של הפרויקטים גם על הנייר וגם בשטח. על מנהל התכנון לעקוב אחרי כל שלבי התכנון והביצוע של הפרויקט תוך תיאום ושילוב העבודה בין הגורמים הרלוונטיים ואנשי המקצוע השונים. הוא צריך להיות בעל יכולת ניהול ויכולת למצוא פתרונות יצירתיים כדי לתת מענה לאתגרים מורכבים העולים וצפים בשטח. הכול צריך להיות בתזמון נכון ובתיאום עם השלבים הבאים של הפרויקט תוך התחשבות במגבלות הקיימות והמשתנות העשויות להתעורר לאורך הפרויקט ועד השלמתו הסופית והמוצלחת של הפרויקט לשביעות רצונכם של כל הגורמים הרלוונטיים. 

ניהול תכנון וחברה מתכננת עם ניסים שוקר מהנדסים יועצים:

חברת ניסים שוקר מספקת שירותי ניהול תכנון, ייעוץ, ליווי ובקרה לפרויקטים מכל סוג ובכל רמת מורכבות. החברה תלווה אתכם החל משלב התקשרות עם היועצים דרך מימוש הפרוגרמה ועד תוכנית למכרז והיתר. החברה בעלת ניסיון רב שנים בתחום ובאמתחתה אינספור פרויקטים שתוכננו ונוהלו על ידי החברה. לחברה קיים מאגר יועצים איתם אנו עובדים וממליצים עליהם, כמו גם הגדרות תכולות עבודה ואומדנים לפרויקט וליועצים. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!